Duben 2007

Irák není Vietnam

22. dubna 2007 v 17:21 | Blechovák

Irák není Vietnam

Saddám Husajn se po zahájení americké agrese nechal slyšet, že si USA jdou pro porážku.
Husajna už oběsili, ale pro porážku si vytrvale kráčí všechny americké armádní složky dál. Ale Vietnam to ani zdaleka není. Tak na příklad informace. Dnes si můžete vyhledat na internetu údaje o všech oficiálně padlých amerických vojácích v Iráku (jejich seznam neutěšeně roste). To v době Vietnamské války nebylo možné. Nebyl přece internet. Také protiválečné hnutí proti iráckému dobrodružství Američanů ani zdaleka nedosáhlo intensity ze závěru amerického barbarství ve Vietnamu. Ono to tam trvalo vlastně deset roků, zatím co v Iráku teprve roky čtyři. Ovšem nějaké to My-laj by se našlo už dnes i v Iráku.
Abychom se na chvíli zastavili u toho internetu. Můžete si vyhledat vhodnou webovou stránku a pročíst nejen informace o těch oficiálně uznaných padlých Američanech, ale také o oficiálně uznaných raněných. Dokonce se dá zamyslet i nad informacemi, že významná část bojovníků za americkou ropu a demokracii i jejich svobodu dělat si ve světě, co se strýčku Samovi zlíbí, má natolik narušené nervy, že je to o strach.
Internet rovněž umožní seznámit se den po dni s průběhem akcí všech možných složek protiamerického odporu. Což jsou v amerikánské terminologii vesměs bandité, teroristé a ani jeden Mašín nebo Pour. Dokonce se můžete - pokud stihnete otevřít některou z dočasných stránek dříve než je cenzura (co to říkám, cenzura, správně to zní dohled) zablokuje - podívat na způsob zanášení svobody, demokracie a kultury americkými bojovníky třeba při přesvědčování nedospělé dívky a jejích nepoučitelných příbuzných, podobně jako v některé z demokratických věznic, Guantánamo vto.
Co je však stále stejné, čím se irácká mise nachlup podobá té vietnamské válce s komunismem, to je nerespektování ženevských dohod o zacházení s válečnými zajatci a civilním obyvatelstvem okupované země. Vysvětlení je jednoduché, americké: "V Iráku jako ve Vietnamu bojují stateční američtí žoldnéři za demokracii, to znamená že jsou v právu. Naproti tomu ti, kteří se jim stavěli a stavějí na odpor jsou nelegitimní, tedy nejsou vojenskými zajatci, ale nepřátelskými bojovníky. A to je, jak jistě uznáte, něco docela jiného."
A v Iráku, nepřehlédněme, v americko-irácké vládě ustavené po porážce Husajna byla zastoupena i komunistická strana. Aby se ve vládě socialistického Vietnamu objevili komunisté, museli američtí agresoři odtáhnout s dlouhým nosem a těžkými ztrátami.
Jedno však mají obě války bezpochyby stejné - americké argumenty pro zahájení agrese byly vylhané, vyfabrikované Američany. Stejně jako s tonkinským incidentem tomu bylo s iráckými zbraněmi hromadného ničení i s podporou protiamerického (Američany vycvičeného) terorismu al Kajdá.
Co myslíte, jak se to bude vyvíjet v Iráku?

Pan Čunek má pravdu!

21. dubna 2007 v 15:59 | Blechovák
Pan Čunek, významný představitel našeho sametového a demokratického státu, má pravdu když tvrdí, že naši dělníci by se měli s radostí a ochotně vzdát nemocenského v prvních třech dnech nemoci, aby tak pomohli státu.
Toto je třeba objasnit. Žijem ve šťastné době, která nás osvobodila od povinného zaměstnání a vlády Národní fronty vedené komunisty, často blbými a neodbornými, jak ukazoval nepříznivý vývoj ekonomiky, školství, zdravotnictví i kultury za 40 let totality.
Už osmnáct roků se dnešní odborníci a elita usilovně snaží dát vše do pořádku. Jistě jim neupíráme skutečnost, že - kdo má ovšem peníze - může cestovat kdy chce a kam chce. Ovšem mimo USA. Tam může cestovat kdy a když chtějí americké úřady. V obchodech je opravdu hojnost zboží všeho druhu. Bohužel ne vždy našeho, protože zahraniční obchodní řetězce jaksi naše výrobce školí, že chtějí-li, aby jim řetězce laskavě převzaly jejich domácí výrobky do prodeje, musí za to zaplatit. Výrobce a pak občan. Jen tak se úspěšně rozvíjí výstavba dalších, pravdaže často nadbytečných veleobchodů, zajišťujících zahraničním vlastníkům tučné zisky. Několikanásobně se zvýšila výroba osobníh aut i v dříve české firmě Škoda. O úspěšnosti svědčí i odvod čistého zisku do Německa, který jen za loňský rok tvořil přes jedenáct miliard korun. A teď si předstvate krizový stav, věštěný naším panem prezidentem, že by dělníci firmy Škoda - Volkswagen, vydělávající kolem patnácti tisícovek měsíčně, dostali platy na úrovni dělníků v Německu! Hned by klesl čistý zisk firmy třeba jen na bídné tři miliardy (částka, kterou kdysi VW zaplatila za naši automobilku)! To by jistojistě ztratili majitelé akcií v Říši zájem o české dělníky a cestovali by i s naší dobrou značkou hodně dál na východ, kde si lidé ještě nechají štípat na zádech polena. Nepřijatelné! A do toho přijde dělnický šprajc v podobě nesosuhlasu odborů se zrušením nemocenských dávek v prvních třech dnech nemoci. Nakonec by nezbylo na platy ústavních činitelů, pana Čunka nevyjímaje, kteří marodit vůbec nemusí. Prostě mají jiné aktivity a do parlamentu či zasedání vlády prostě nepřijdou. Ono se vlastně nic nestane, pokud ovšem se nebude hlasovat o důvěře jejich vládě. Pak by dosavadní svobodný a demokratický nákup opozičních poslanců, zvolených pod programem levicovým, k záchraně pravicové vlády nemusel stačit.
Je tedy jasné, že nejjednodušším řešením finančních problémů je zatrhnout tipec zaměstnancům na nižších úrovních. Nezbude jim čas na blbosti, jako jsou požadavky vyšší mzdy, názory, že by za korupci měli státní a veřejní činitelé dostat pořádně nejen přes prsty, ale i na jinam. Nebudou mrmlat něco proti demokratickým aktivitám USA v podobě radarové základny, a budou raději kušet, aby nakonec o práci nepřišli úplně.
Zkrátka, pan Čunek má pravdu. A kdo by chtěl tvrdit něco jiného, tak je darebák, který politizuje podezření z obyčejné neškodné korupce, nafukuje rasistické názory pana Čunka, kterýžto je členem strany demokratické, takže nemůže, ale opravdu nemůže zastávat něco, co smrdí rasismem. No a když to náhodou zastává, tak je to holt jeho věc a protože je demokrat, nemá do toho nějaký státní zástupce co kafrat. Policie už vůbec ne.
Doporučuji přijmout novelu zákona ve vztahu ke korupci asi takto:
"Korupce není nic, z čeho má zisk demokracie a její obhájci, tedy demokratické strany občanů i těch křesťanských."

Ivan Mládek radí Američanům

14. dubna 2007 v 10:32 | Blechovák

Jak si pan Mládek zafilozofoval

Pan Ivan Mládek si vylil srdce na stránkách Deníků Bohemia (6. 4. 2007) a mimo mnoho jiných mládkovsky moudrých myšlenek prohlásil, že "křížením národů vznikne bastard".
Když pomineme skutečnost, že Evropané se po tisíciletí všemožně vzájemně mísili, stěhovali, vytvářeli nové a pozměňovali staré státní i kulturní celky, nevyhneme se přiznání, že my všichni, spolu s panem Ivanem Mládkem, jsme bastardi. Co se dá dělat. Na území střední Evropy se střídaly i v historické době nejen různé národy, ale dokonce i různé "rasy". Byli zde Keltové, byli zde latínové, byli zde Germáni, byli zde Slované, byli zde Avaři, Turci ... Mohli bychom pokračovat. Bastardem byli velcí mužové umění, vědy, významní státníci (jen si, pane Mládku, zopakujte některé kapitoly z dějepisu, třeba jak se královské rodiny mísily jak těsto na vánoční cukroví), no prostě kdekdo.
Ovšem nejdůležitější závěr z Mládkova mudrování směřuje k občanům USA.
Nejdemokratičtější, nejsvobodnější, nejzpůsobilejší lid k vedení světa - lid USA - je samý bastard! Indiáni, černoši, Asiaté, Evropané všech možných národností - a snad i mimozemšťané -, ti všichni se v tyglíku americké státnosti přetvořili v mládkovské bastardy.
Občané USA, braňte se! Pan Mládek snad ani nepostřehl, že jeho představa izolovaného vývoje národů se nazývá apartheid a její "ověření" v praxi Jihoafrické republiky se ani zdaleka neosvědčilo.
Inu, když chce být někdo zajímavý, má se držet toho, co umí. Přejde-li z písniček na filozofii, zní to velice falešně, že by ho i nejtolerantnější posluchači na takovém koncertu jistojistě vypískali. Ovšem mimo novonácků. Ti mu jistě tleskají.