Srpen 2008

Jen malé srovnání

31. srpna 2008 v 15:32 | Blechovan
"Když medvěd přepadne trpaslíka, aby se to aspoň vědělo a řeklo. Že trpaslík provedl chybné kroky, může být pravda, ale je třeba říct, kdo je ten hlavní agresor," pravil Václav Havel v televizní besedě.
Když USA s NATO - toto nadmedvědí ozbrojené uskupení - v roce 1999 zahájilo bezohledné bombardování Srbska - trpaslíka, který navíc nezahájil vojenský útok na separatistické Kosovo a Metohiji - hovořil tehdejší prezident České republiky o humanitárním bombardování, nikoliv o tom, že medvěd přepadl za chybné kroky trpaslíka. Už vůbec nepřipustil úvahu, kdo je hlavní agresor.
Inu, když dva dělají totéž, záleží na tom, co prospívá americkým národním a tím Havlovým osobním zájmům.
A už vůbec nepřipomínám třeba Grenadu, Panamu, Irák ... I

Strožochová propaganda

6. srpna 2008 v 17:34 | Blechovan

Novinky.cz přinesly 3. 8. zprávu, že Češi mají našlapáno v matracích na 60 miliard korun.

To je hrůza! Místo toho, aby si každou korunku uložili v nějaké bance, která by pak od nich za jediný rok vybrala na poplatcích za vedení účtu, výpisy a maxkartu 768 Kč jako ČSOB, nechávají si takové miliardy ve strožochu! Banky by mohly penízky půjčit na pěti či víceprocentní úrok, zatím co majiteli konta by připsaly necelé jedno procento (a ještě k tomu zdaněné!). To by se to vydělávalo!
Vlastně, kolik že si to každý Čech nakřečkoval do těch strožochů? No zkuste vydělit 60 miliard 10 miliony a nějakou stovkou tisíc. Bratru i sestře je to necelých šest tisícovek na osobu. To je ale paleta, že ano?
Ono to sotva stačí na jeden měsíc běžných vydání na osobu (v rodině; pro jednotlivce bydlícího v králíkárně by to bylo málo).