Parostroj času

7. června 2011 v 19:10 | Blechovan |  Na téma
Jak známo, každý stroj musí mít nějaký pohon. Inženýr Steam si zvolil jako nejvhodnější pohon stroj parní. Hlavním argumentem pro tento druh pohonu byla vysoká efektivnost. Když totiž cestovní kabinu vybavil dostatečnou plochou slunečních panelů, nemusel se už starat o nic jiného, než o cestování. Odkud a až kam. Stroj času, jak známo, stojí na místě a pohybuje se jen a jen v čase. Proto svůj stroj umístil na břehu velikého jezera, které zaručovalo dostatečný přísun vody ke "zparování".
Takže jeden problém byl vyřešen. Pak přikročil konstruktér k řešení problému druhého, totiž kam až v tom čase poskočit. Samozřejmě mířil spíše dopředu. Jednak zjistí kurzy všemožných akcií a také pozná, jak dopadnou aktuální mocenské hrátky. Bude se tedy moci postavit na tu správnou, tedy vítěznou stranu. Pro začátek volil jako cílové datum jen konec století. A v tom byl ten malér. Když totiž po několikavteřinové vycházce časem zastavil v roce 2100 a vykoukl ze svého časového parostroje, polil ho studený pot. Konec století, jak konec století, ale tam, kde se mělo rozprostírat jezero, byla téměř pustá step.
Přesvědčen o své chytrosti, nevěnoval totiž inženýr pozornost předpovědím ekologů. Věřil neodvratně našemu panu prezidentovi a ten nějaké ty oteplovací řečičky vyvracel s takovou přesvědčivostí, že jim snad i sám věřil. Natož jeho ctitel, inženýr Steam.
V mžiku si časový cestovatel uvědomil, že není voda, nebude pára, nebude cesta zpět. Honem tedy nakopl parní motor, dokud byla ještě v nádrži jakás takás zásoba vody, a rychle zamířil do roku 2011. Bohužel té vody nebylo dost. Proto skončil někde v půli cesty a domů, tedy do naší epochy, se už nedostal.
Nikdo neví, kde skončil. Lidstvo musí čekat nezjištěný počet roků než dožije času, kam až se náš časový cestovatel dostal. Tak byl ztracen jeden z největších vynálezů - stroj času, v tomto případě parní. Protože v zájmu utajení (pan inženýr hodlal parostroj času patentovat) nezanechal nikde žádné poznámky o principu zařízení, skončilo s inženýrem někde v budoucnosti i cestování časem a my si musíme počkat na dalšího vynálezce.
Kdyby svůj stroj poháněl biomasou, možná, že by uspěl lépe. I když ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vampiresanddiaries vampiresanddiaries | 7. června 2011 v 19:31 | Reagovat

zajímavá úvaha :-) stroj času by se někdy docela hodil, ale nevim, jestli bych chtěla budoucnost znát. asi bych z toho měla strach :-)

2 blechovan blechovan | E-mail | Web | 8. června 2011 v 9:25 | Reagovat

[1]: Teď se mnohdy budoucnosti bojíme. Kdybychom ji znali, mnozí by se jí museli děsit. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama