Sliby chyby

8. listopadu 2017 v 18:37 | Blechovan |  Na téma
Nikdy neříkej nikdy, ale ani "navždy", nechceš-li riskovat, že se staneš lhářem.

Ukažme si to na příkladu, který se týkal většiny lidí.

"Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj."

Tento příkaz, kterým katolická církev připomíná novomanželům doživotní závazek manželství, jsem osobně nevyslechl, ale s ženou jsme prožili půl století v jeho duchu.

Ne tak mnozí z elit, kteří Boha - alespoň slovy a na veřejnosti - nejen uznávají, ale i uctívají. Proto takový katolicky orientovaný občan, když si vyvolí družku (druha) na celý život, vlastně slíbil, že nikdy (nezradí) a že navždy (v dobrém i zlém) spolu.

Pak se dovíš, že pan Nečas odejde od ženy a čtyř dětí k milence, že pan Kalousek, někdejší lidovecký lídr, je rozveden, že…

Přesně stejně se můžeme spoléhat na splnění slov a slibů mnoha politiků, jak se odráží v jejich manželské poctivosti a vytrvalosti. Ostatně i pan Sobotka (o jeho náboženské orientaci se nemusí mluvit) je rozveden. Takových bylo a je! Pěkně česky No comment.

Ostatně všichni poslanci přísahají věrnost republice a její Ústavě, ale pak se mnozí za zády voličů paktují s tím, kdo dá víc.

S úsměvem připomínám, že mnozí z dnešních komunistobijců (což je ovšem jejich věc i právo) kdysi přísahali na socialismus, včetně věrnosti straně a vládě. Třeba při završení vědecké výchovy, případně když se ucházeli o koryto ve státním aparátu či podniku (včetně Akademie věd a jejich ústavů) ještě před rokem 1990. Nemyslím jen na slavného Jaromíra Štětinu, který jako naprostá výjimka navštěvoval Sovětský svaz i bez potřebných dokladů a spolu s místními komunisty (nikdo asi neuvěří, že by jeho osobní přítel, jeden z šéfů pohraničních vojsk, nebyl v KSSS) směl vstoupit i do tehdy uzavřených oblastí. Uzavřených a supertajných i pro občany Sovětského svazu s výjimkou tamních zaměstnanců a politických špiček.

Neříkejme nikdy ani neslibujme navždy. Buďme rozumní a řiďme se nejen podle toho, co je momentálně pro někoho (pro mne) výhodné, ale tím, co je správné pro naši republiku a její občany.

A teď budu nedůsledný. Právě zde NIKDY nezklamme, nezraďme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tea Tea | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 21:58 | Reagovat

Dávám článek na stránku: Tema-Tydne.blog.cz :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama