Me too! Meeé, tu su!

3. prosince 2017 v 10:44 | Blechovan |  Různé
"Mně taky", upozorňuje na sebe dnes kdekterá americká (ba i leckterá česká) herečka, co si kdysi dávno - možná neochotně - získávala herecké zásluhy a slávu podvolením se "potřebnému" režiséru či scenáristovi. No nedivme se. Stát se slavnou za cenu smíření se s nevytouženým jednáním, pardonovat nějaké to poplácání kde-tam a tím si zachovat přízeň vlivného, nebo místo toho na místě protestovat a zabrzdit svou kariéru?

Vcelku to chápu. Jenže když nějaká fešanda po deseti patnácti letech vykřikuje "meé tu su", je to poněkud trapné. Pokud je třeba podobné chování opravdu řešit, pak prakticky ihned, dokud je možné čin prokázat.

Prostě se dostalo do kurzu vydírat chlapy tím, že se na ně po letech prozradí, případně vymyslí nedokazatelné harašení, což je nechutné (stejně jako to harašení).

Jiné je to s pozdním přiznáním třeba bývalého ministranta, že jej kněz zneužíval. Tam se promítá řada vlivů, pro které by nedospělý kluk asi obtížně prosazoval pravdu, pokud by ji s ohledem na náboženské přesvědčení před dospělostí vůbec dokázal prozradit.

U žen je to jiná. Poplácá tě někdo, holka, po prcince? Buď se na něj usměješ a on si dodá odvahu k stupňování, nebo zamračíš. Pak by asi dal pokoj. A když ani pak nepřestane? Plešti jej po tlamě! To už pozná, že odpor myslíš vážně a pokoj dá.

Rozdíl je, když ženu napadne a pokusí se znásilnit muž, nemusí to být ani migrant. Dopustil se trestného činu. Ale prozradit něco takového po pěti deseti letech? Co když nějaká hezká potvora takto vlastně vydírá nebo se mstí za nezájem?

Me too je módní hnutí, které ukazuje, že lidstvo, nebo jeho mečící část, už přezrává do věku nemoudrosti.

Je to jako zrušení pánských WC v zájmu rovnoprávnosti pohlaví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama