Nejistý rádce

16. ledna 2018 v 21:19 | Blechovan |  Na téma
Vždy, když jsem si nebyl nějakým rozhodnutím jistý, ozval se můj vnitřní hlas: "Dej si pozor, to nemusí dobře dopadnout!" Nerozhodný jsem byl přečasto.

Jaké byly pak důsledky? Občas jsem si dával pozor tak dlouho, až už jsem se rozhodnout neměl o čem, takže to dopadlo tak nějak jako loterie. V hazardu, jak známe, platí zásada, že kdo nehraje, nevyhraje, ale z těch, kteří hrají vyhraje opravdu jen výjimečně tu a tam a ještě ne dost.

Nejnáročnější to bývalo v mládí. Hezkých kamarádek, prima holek, dostatek, a leckterá by přátelství neodmítla. Jenže kterou si vybrat? Zamilovanost je ještě horší než ten vnitřní hlas. Vybírat si partnerku, zvláště tu celoživotní, podle nějakého momentálního popudu také není nic jiného než loterie. Nu a nasadit logické uvažování v této oblasti, to snad ani nepřipadá v úvahu. Takže vnitřní hlas? Momentální obliba dívky? Hergot, ani rozum, ani vnitřní hlas, ba ani srdce si nevědělo rady.

Však také nejedna přítelkyně nakonec zakotvila v jiném rybníčku.

Až jednou. Seznámil jsem se s dívkou, byla docela hezká a dobře jsme si rozuměli, ale nějak se srdce nerozbušilo. Jenže než si to srdce a vnitřní hlas a snad ještě něco nad nimi stačilo rozmyslet, už jsme byli svoji. A kupodivu, žádný vnitřní hlásek nám do toho nemluvil.

Takže moje zkušenost. Jsou věci, kdy vnitřní hlas zapůsobí jako náledí na vozovce. Ani nevíš jak a zavede tě do průšvihu. Nu a jsou stejné věci, kdy rozum i s možnost nápovědou vnitřně hlasitou jdou do kélu a našinec se rozhodne tak nějak na svou plnou zodpovědnost.

Takže pozor na podobné rady vnitřního hlasu vlastního i přátel. Moc snadno by nás zavedl na zmíněné náledí. Život docela v tichosti poradí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama