Jen tři

3. června 2018 v 17:42 | Blechovan |  Na téma

Já se spokojím jen se třemi nej. Nejvíce potřebujeme všichni mír, zdraví a práci, abychom mohli žít a zajistit život sobě i generaci našich dětí a vnuků.

Je všem pravda, že vedle těchto v podstatě společných nejdůležitějších podmínek života, máme každý ještě svá osobní nej.

Ta se, pochopitelně, v čase mění. Touhy školáčka prvňáčka se od nej čerstvého maturanta liší jako zájmy miliardáře od třeba učitele nebo dělníka. Proto může mít někdo mezi svými nejoblíbenějšími aktivitami třeba kouřit, nezřízeně pít či střídat partnery, co to dá.

Snad každý máme své nejoblíbenější knihy, nejoblíbenější umělce, nejoblíbenější potraviny J a třeba i nejoblíbenější parkovací místo pro své (nejmilejší) přibližovátko.

Tuze často je rozpitvávána oblíbenost různých potravin. Zpravidla ty nejoblíbenější bývají řazeny mezi nejnežádoucnější (jako tučná masa, pivo v plurále či produkty bio-zpracování hroznového vína, ba i švestek).

Dávní i aktuální pistolníci mají své nejoblíbenější bouchačky (třeba atomové), lidé, co jsou za vodou, in a v žitě mívají nejnej hazard, protože ztratit tisícovku považují za zážitek. No třeba stoticícovku. Na druhé straně je hazard nej i pro mnohé, co si na něj musí v dobrém vypůjčit (třeba z manželčiny peněženky) nebo dokonce obratně přemístit cizí měnu, která přes vlastní peněženku pak přechází zpravidla do bank úspěšných.

Jak vidíte. Těch nej jsou spousty. Pokud bych měl - a znovu se k tomu vracím - vyjmenovat svých pět, pak jsou to mírové podmínky pro život, zdraví a práce, abych se dokázal postarat nejen o sebe, ale i o své blízké.

Všechna ostatní moje nej jsou neseřaditelná, protože časem se výrazně mění pořadí jejich nejnejnovosti. Kdysi bylo nej získat svou pozdější manželku, později spolužití nebylo nějakým přáním, ale běžnou skutečností. Největší radost z prvního dítěte byla zanedlouho nahrazena největší spokojeností z dalšího přírůstku a podobně.

Vše ostatní, po čem jsem toužíval a toužil, mělo proměnlivý charakter, takže ani nemohu vyjmenovat, co všechno mezi onu pětku já osobně ještě přiřadím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bluesovka bluesovka | E-mail | Web | 3. června 2018 v 19:12 | Reagovat

Moc souhlasím, moc. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama