Už jsou tam! Všichni

19. června 2018 v 10:34 | Blechovan |  Na téma

Už jsou tam? Ale ne tam, v tom, nebuďme vulgární. Už jsou tam ve vlastní pasti, všichni ti politici, kteří slibují a slibují, ale sliby neplní. Tou pastí je zklamání občanů, tedy těch, kteří sice jen formálně a podle ústavy, ale přece jen jsou důležití při výběru tak zvaných elit. Je to přece základem Ústavy ČR, že všechna moc pochází z lidu.

Proto tomu lidu, ba i nám, venkovským nevzdělancům a vidlákům, ve volební kampani nadbíhají sliby nebeskými. To proto, aby po zvolení se měli jako v nebi ti, kteří důvěru získali, ne ten lid.

Je smutné, že se do této pasti nesplněných slibů dostávají právě ti v nejvyšších patrech rozhodování (a možností napakovat se) skoro bez rozdílu barvy své reklamní propagandy, tedy vyhlašovaných cílů.

Jen se podívejte na tu nejsprávnější a nejpravější stranu, která byla u toho, když se zhaslo (no ona vlastně tím vypínačem otočila), jak dnes kritizuje následky!

Jen si připomeňme slavného komika popřevratové politické scény, jak měnil barvy i ochotu s někým spolupracovat, aby zanedlouho jen tichý souhlas s jinou vládou od stejné strany slavný klaunek považoval za otřesný skutek.

Jen se podívejme na program strany, jejímž neoficiálním lídrem je ten úplně nahoře, prostě Nejvyšší, že se její stoupenci rozvádějí, homosexují, lžou a války podporují, ač jim to Nejvyšší svým desaterem a dalšími v bibli stanovenými požadavky zakazuje. Komu titíž fandí, aniž by dbali na Kristovo Kázání na hoře, o blahoslavených chudých či zvolání Běda boháčům, neboť oni si užili své jež na Zemi.

Prostě je to tak. Kdo se chce dostat nahoru, slibuje horem dolem i to, co splnit nemíní. Zato kritizuje ty ostatní, buď že oni slibují totéž, prý lživě, nebo že slibují něco jiného.

A svoboda, rovnost a demokracie kvete, až to některým vynáší. Jenže sklízené plody nejsou pro všechny, zejména ne pro ty, kdo na sliby naletěli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. června 2018 v 16:14 | Reagovat

V politice už nevěřím nikomu :-(

2 blechov blechov | 19. června 2018 v 17:21 | Reagovat

[1]: Bohužel, i já čím dál méně nacházím ty, kterým důvěřuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama