Jsem mírumilovný

29. srpna 2018 v 15:18 | Blechovan |  Na téma

Lovcem rozhodně nejsem. Na to, abych lovil ženy a byl jimi loven, už jsem příliš dospělý; na to, abych se bavil jak nějací monarchové či zbohatlíci zabíjením zvěře a sbíráním loveckých trofejí, mám příliš rád přírodu.

Já se domnívám, že lidstvo éru lovectví už dávno překonalo. Lov jako životní povolání dnes nemá téměř místo. Ani myslivci přece nejsou jen lovci, ale svým způsobem hlavně chovateli, pečující o rozmanitost osídlení svěřené oblasti.

Byli a jsou, pravda, takoví, pro které je lov a získávání loveckých trofejí i dnes málem náplní, když už ne smyslem života. Jen si připomeňme. Není to mnoho roků, co v době krize ve Španělsku samotný monarcha (a některým u nás podobný prý chybí) si "zaletěl do Afriky" picnout nějaké trofejní zvíře, aby měl trochu uspokojení. Španělé prý (ovšem španělsky) to komentovali: "Je poznat, že ani Bůh nemohl vidět takovou nespravedlnost a zařídil, aby si seňor král hnátu polámal."

Byl jsem a zůstal jsem i do důchodu obyčejným člověkem, který se prací a péči o svěřenou oblast - dnes pravda spíše starostí o sebe samotného - po celý život snažil nebýt příživníkem, ani lovcem pro zábavu.

Tedy, když jsme se s manželkou vzájemně lovili, asi jsme mysleli i na zábavu, to asi ano. Jenže pak jsme rádi, co nám síly stačily, starali o důsledky našeho "lovu".

P.S. Rybářům se omlouvám. Rybařina je sice zábavou, ale je v ní mnohem víc jisté spravedlnosti ve vztahu lovený:lovec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama